Hack na Twitterze boli Bitcoina bardziej niż jego zwolennicy decydują się przyznać Jibin Mathew George.

Twitter, platforma mediów społecznościowych, która zastępuje proklamacje prezydenckie w tych dniach, został zhakowany kilka dni temu, z mnóstwem kont porwanych w celu promowania oszustwa Bitcoin Future dawać rodzaju. To nie był pierwszy raz, kiedy ktoś włamał się na konto Twittera. Jednak to, co przyciągnęło uwagę mediów informacyjnych na całym świecie, to wybór tak znanych ofiar jak Elon Musk i Barack Obama.

Przykuło to również uwagę wielu osób ze społeczności kryptońskiej, z których większość była na straży i na palcach u nóg, czekając na włamanie do ich własnych kont. Kiedy jednak zagrożenie hakowania minęło, ludzie ci wydawali się odprężeni i rzucali ostrożność na wiatr. W końcu to Twitter został zhakowany, a nie Bitcoin, powiedzieli.

Niektórzy inni, w dziwny sposób, byli w stanie zobaczyć jasną stronę tego całego odcinka. W rzeczywistości, jeden z nich argumentował,

 

Myślę, że każdy rozgłos jest dobrym rozgłosem. Nawet jeśli jest to negatywna reklama. Czyżby? Na co liczy się rozgłos, gdy jest zbyt zajęty, by zaszkodzić wiarygodności klasy aktywów, która jest tak nowa jak Bitcoin i kryptokwoty? Wydaje się, że wiele osób w społeczności nie rozumie tego, dlatego ich reakcje po hakowaniu są zaskakująco przytłaczające.

Gra postrzegania

Dla zwykłego czytelnika głównego nurtu mediów, ostatni odcinek utrwalił właśnie istniejące wyobrażenia o rynku kryptokurrency. Od czasu jego użycia na rynku darknetowym Silk Road, rynek ten od dawna stara się pozbyć pojęcia związanego z działalnością przestępczą.

Wystarczy sprawdzić, jak BBC objęte tym rozwoju – Major U.S. kont Twitter włamał się w Bitcoin Scam. Bitcoin Scam. Pomimo faktu, że zaangażowanie kryptojańskiej waluty było tylko przypadkowe, zajęło ono centralne miejsce w nagłówkach większości głównych mediów.

Pomyśl o tym – kiedy większość oszustw jest zakryta, reflektor jest zazwyczaj na platformie lub źródle tego oszustwa. Oszustwo dotyczące wymiany kart SIM, oszustwo Port Authority i inne. Ale, czy któryś z opisów takich epizodów wyróżnił daną walutę? Nie. Sugeruje to, że najnowszy rozwój dał głównym nurtom mediów pretekst do podwojenia jego postrzegania kryptocurrencies, coś, co nie pomogło przez wielu w krypto-społeczności objawienie w oczach Bitcoin dostał.

To nie jest trudne, aby zobaczyć, dlaczego nie jest to łatwe postrzeganie mieć. Po tym wszystkim, w samym miesiącu lipcu, krypto waluta bez własnego rozwoju lub wartości wewnętrznej, Dogecoin, zobaczył swoją pompę wartości wykładniczo na grzbiecie wideo TikTok i Elon Musk tweet, coś, co zrobiło mało, aby wstrząsnąć Wild Wild West obrazu rynku.

Pojawia się więc pytanie – czy ten główny nurt postrzegania może się zmienić? Jest to możliwe, ale wydaje się również, że krypto-społeczność w niektórych swoich wysiłkach również nie robi wiele dobrego.

Wysiłek połowiczny?

Rozważcie to – W ciągu ostatnich kilku lat Bitcoin jest coraz częściej postrzegany jako inwestycja, dlatego też często jest traktowany jako jeden z drukiem. Przyczyniło się to do rosnącego wejścia klasy HODLing na rynek Bitcoinów, użytkowników, którzy są bardziej zainteresowani osiągnięciem zysków z inwestycji ponad wszelkie znaczenie, jakie mogą zaatakować do wartości kryptokurcji.

W rzeczywistości, można również argumentować, że krypto-wspólnota pogardy dla innych rynków i platform nie zrobił to naprawdę żadnych przysług albo. Wystarczy sprawdzić reakcje prezesa OKEx Jaya Hao po hacku na Twitterze. Podczas gdy większość z nich nadal trawiła zakres ataku, Hao szybko zauważył, że scentralizowane platformy takie jak Twitter zawsze będą podatne na ataki takie jak ten. Teraz jest czas i miejsce na wszystko, a Hao źle wybrał punkt, który niewiele zrobi, aby zminimalizować postrzeganie kryptońskiego jako coś dziwnego i dzikiego.

W tym miejscu należy podkreślić ostatnie komentarze Dana Helda na temat podcastu. Wykonawca Kraken twierdził, że Bitcoin musi wyrwać się z komory echa, ponieważ od tej pory jest on tylko sprzedawany i prezentowany Bitcoiners, którzy mówią wspólnym, technicznym słownictwem, które nie jest odczuwalne dla osób z zewnątrz, które mogą być nim zainteresowane.

Jest w tym pewna prawda, ponieważ pomimo tego, że w ciągu ostatnich kilku lat waluty kryptograficzne odnotowały rosnącą rozpoznawalność nazw, ich przyjęcie nie odpowiadało jej w rzeczywistości, nawet jeśli statystyki tej ostatniej poprawiły się w przypadku niektórych danych demograficznych. Sugeruje to, że nadal, waluty kryptograficzne jako klasa aktywów nie cieszą się takim samym zaufaniem jak inne aktywa, takie jak nieruchomości czy złoto.

W świetle tych wszystkich czynników, czy uważasz, że Bitcoin, a co za tym idzie, krypto-waluty, wiarygodność może się poprawić po tym wyczynu? Myślę, że nie. Podcaster Peter McCormack powiedział to najlepiej,