Górnicy Ethereum zarobili 3,5 miliona dolarów

Górnicy Ethereum zarobili 3,5 miliona dolarów w ciągu zaledwie jednej godziny

Gwałtownie rosnąca cena Ethereum to dobra wiadomość dla górników kryptowalut, ale zła dla osób pobierających opłaty.

  • Przychody z wydobycia Ethereum na godzinę właśnie osiągnęły rekordowy poziom.
  • To dlatego, że cena Ethereum również osiągnęła nowy rekord wszech czasów.
  • Oznacza to jednak, że robienie interesów na blockchainie Ethereum jest teraz bardzo drogie.

Górnicy Ethereum BitQT zarobili dziś 3,5 miliona dolarów w ciągu jednej godziny, co stanowi nowy rekord, według danych z witryny Glassnode zajmującej się analizą metryki.

Dane z Glassnode, opublikowane dzisiaj, pokazały, że przychody górników ETH poszybowały dzisiaj w górę, podobnie jak cena Ethereum, która osiągnęła szczyt 1 756 dolarów, najwyższą cenę w historii.

Górnicy #Ethereum zarobili $3,5M (!) w ciągu jednej godziny – najwyższy godzinny przychód do tej pory.

Chart 👉 https://t.co/MYE72aEpgU pic.twitter.com/HHdWnMaEtK

– glassnode (@glassnode) 5 lutego 2021 r.

Ten rekord pomógł górnikom Ethereum wycisnąć najbardziej lukratywną godzinę do tej pory.

Górnicy Ethereum, tak naprawdę po prostu bardzo potężne komputery, zarabiają pieniądze, uruchamiając oprogramowanie, które rozwiązuje skomplikowane zagadki matematyczne w celu weryfikacji transakcji na blockchainie Ethereum.

Blockchain Ethereum nagradza górników za to w nowo wyemitowanym Ethereum. Uwaga: nie jest to równoznaczne z 3,5 mln dolarów zysku na godzinę, ponieważ od przychodów należy odjąć opłaty za energię elektryczną potrzebną do uruchomienia i chłodzenia górników, a także koszty samych górników.

Mimo to, jest to świetna wiadomość dla górników i dowód na to, że wydobycie blockchain jest jednym ze sposobów na zarobienie cholernie dużych pieniędzy. Wczoraj, ostatniego dnia, dla którego Glassnode pokazuje dane, górnicy Ethereum na świecie wygenerowali 53 miliony dolarów przychodu.

  • ETH
  • +23.94%$1,700.34
  • 24H7D1M1YMAX
  • Cena ETH

To około 10 milionów dolarów więcej niż górnicy Bitcoina zarobili wczoraj, zgodnie z danymi Glassnode.

Ale nie wszystkie dni są tak lukratywne

1 lutego górnicy Bitcoina zarobili zaledwie 29 milionów dolarów. A 13 stycznia górnicy Ethereum zarobili około 20 milionów dolarów.

Ponieważ Ethereum jest zdecentralizowane, użytkownicy muszą płacić wysokie opłaty. Nie są one tanie i często wzrastają, gdy na blockchainie jest dużo aktywności. Wczoraj użytkownicy Ethereum musieli zapłacić średnio 23 dolary za transakcję, według danych BitInfoCharts. To samo dotyczy Bitcoina: wczoraj użytkownicy musieli zapłacić średnio 17 dolarów za transakcję, co jest jedną z najwyższych kwot w historii.